Ilgalaikis lakavimas

Ilgalaikis lakavimas – ką verta žinoti?

Gražūs ir tvarkingi nagai – kiekvienos moters vizitinė kortelė. Tačiau nuolat skubėdamos ne visada turime laiko jais pasirūpinti. Gal todėl taip išpopuliarėjo ilgalaikis gelinis nagų lakavimo būdas, kuriam sunku atsispirti – nusilakavai ir vaikštai bent porą savaičių nesukdama galvos. Tačiau ką žinome apie šį manikiūrą? Ar jis nekenkia nagams?..

Kuo ypatingas ilgalaikis nagų lakavimo būdas?

Pirmiausia tai be galo patogu: moteris, nusilakavusi nagus tokiu laku, gali jaustis rami net dvi savaites, o kartais ir ilgiau. Ilgalaikiam nagų lakavimo būdui skirtas nagų lakas nenutrupa, nesilupa, netgi dirbant kompiuteriu nagų galiukai išlieka tvarkingi ir gražūs. Vienintelis trūkumas būtų toks: jei pasirinkote itin ryškią spalvą, nagams ataugus ima matytis tarpas tarp odelių ir padengto nagų lako. Tačiau turėdamos savo nagų lakavimo rinkinį galite nedelsdamos nusilakuoti nagus iš naujo.

nagu-lakavimasKą dar galima padaryti, jeigu neturime laiko nusilakuoti visus nagus iš naujo, o nagai auga itin greitai?

„Išgelbėti“ nagų spalvą, jeigu neturite laiko lakuotis visus nagus išnaujo, galite pasirinkusios panašią spalvą ir ją užlakavusios ant viršaus. Labai gražiai atrodo, jei blizgiu sidabro spalvos nagų laku užlakuojamas tarpelis tarp odelių ir ataugusių nagų. Tačiau tokiu atveju svarbu pasirinkti derančius atspalvius.

Ar galima pačioms nusivalyti tokį nagų laką?

Būna, merginos nusivalo nagų laką su paprasčiausiu acetonu, tačiau rekomenduojame įsigyti specialų gelinio lako nuėmėją. Žinoma, ir jo sudėtyje taip pat yra acetono, tačiau ne toks kiekis.

Kaip vyksta gelinis lakavimas?

Pirmiausia nago paviršius pašiaušiamas labai švelnia dilde, nuimamas nago blizgesys, paskui nagai nuriebalinami, dezinfekuojami, galiausiai lakuojami ir džiovinami po specialia lempa. Rekomenduojama prieš tai atlikti manikiūrą, atstumti odeles, kad pats lakavimas atrodytų dailiai ir tvarkingai. Didelis privalumas – nereikia ilgai laukti, kol nagai nudžius, t. y. tam pakanka vos poros minučių.

Kiek laiko užtrunka gelinis lakavimas?

Kruopščiai ir tvarkingai dirbant – apie 20–30 minučių. Jei reikia daryti manikiūrą ir nuimti prieš tai buvusį gelinį nagų laką – apie valandą.

Kokiems nagams nerekomenduojamas ilgalaikis gelinis lakavimas?

Moterims, kurių nagai silpni, trumpi, lūžinėja, ne tik nerekomenduojama jo, bet tokiu atveju šis nagų lakas tiek ilgai (apie 14 dienų) nesilaikys – paprasčiausiai jis pradės trupėti, luptis nuo nagų galiukų. Turinčiosios labai stiprius, sveikus nagus geliniu laku gali džiaugtis kone 3–4 savaites.

Kaip dažnai galima darytis ilgalaikį gelinį lakavimą?

Dažnai lakuotis nepatartina. Būna, kad moterys itin pamėgsta, susižavi juo – juk patogu, praktiška. Tačiau jeigu nagai nėra stiprūs ir kieti, jie dar labiau suminkštėja, pradeda sluoksniuotis ir įlūžti šonuose. Tokiu atveju būtina bent kelių savaičių pertrauka, kad nagai sustiprėtų. Moterys, turinčios tvirtus nagus, šio nepatogumo taip greitai nepajunta.

nagu-lakavimas-1

Kaip galima sustiprinti nagus po ilgalaikio lakavimo?

Dabar galima įsigyti įvairiausių nagų stiprinimo priemonių: specialių lakų, stipriklių, kremų. Taip pat tinkamos ir liaudies priemonės, pavyzdžiui, paprasčiausios druskų vonelės. Rekomenduojama ir parafino voneles, mat jos puikiai atgaivina ir nagus, ir odeles.

Kokios šio sezono manikiūro tendencijos, naujovės?

Populiarus ne tik gelinis lakavimas. Savo pozicijų neužleidžia ir priauginami geliniai, akriliniai nagai. Dabar labai madingos tamsios spalvos, kuriomis lakuojami tiek trumpi, tiek ilgi nagai: raudonos, pereinančios į rudumą, vyšnių, tamsiai violetinė ir pan. Taip pat labai populiaru lakuoti visus nagus viena spalva ir po vieną abiejų rankų nagą – visiškai kita. Aišku, atspalviai turėtų būti panašūs, pavyzdžiui, puikiai derės ruda ir raudonos spalvos. Pasikeitė ir klasikinio prancūziško manikiūro tendencijos: dabar visi nagai lakuojami, pavyzdžiui, tamsia spalva, o nagų galiukai – keliais tonais šviesiau arba tamsiau. Puikiai atrodo juodu matiniu nagų laku padengti visi nagai, o galiukai nulakuoti taip pat juoda, bet spindinčia spalva.
Artimiausiu metu nagus bus galima padengti ir specialiomis lipniomis formelėmis, kurios klijuojamos ant nago ir, pakaitintos džiovintuvu, prilimpa. Tačiau tokia naujovė tiks tik natūraliems nagams. Čia galima įžvelgti sąsajų su geliniu lakavimu, nes nagai, padengti tokiomis formelėmis, tvarkingai ir dailiai turėtų atrodyti apie dvi savaites. Didžiausias lipnių formelių privalumas – patogumas ir įvairiausios spalvos, raštai, kurių neišgautume įprastais nagų lakais.

Post author

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.